A weboldalunkon cookie-k segítenek abban, hogy a szolgáltatásainkat és a termékeinket minél tökéletesebben tudjuk kínálni a Számodra. Megújult Adatvédelmi nyilatkozatunk a linkre kattintva találod. 

4 dolog, ami a legtöbb gyerek bringás balesetet okozza PEDIG ezek nagyon banális dolgok!

4 dolog, ami a legtöbb gyerek bringás balesetet okozza,  PEDIG ezek nagyon banális dolgok!

Óvodások a kerékpáron

Az óvodáskorú gyermekek többsége már önállóan képes kétkerekű biciklit hajtani, a veszély felmérésére azonban még alkalmatlanok, a közlekedési szabályokat sem ismerik, ezért ne engedjük az utcára őket egyedül kerekezni. A KRESZ szabályainak ismerete mellett szoktassuk hozzá gyermekeinket a kerékpár megfelelő műszaki állapotának (lámpák, fényvisszaverők) ellenőrzéséhez is. Tanítani természetesen a legjobban úgy lehet, ha jó példát mutatunk. Bukósisakot viselünk, nem megyünk át a piroson, körültekintően közlekedünk.  Forrás: Dr. Bauer Béla

SZERETNÉNK HA VÉGIGGONDOLNÁD KERÉKPÁRVÁLASZTÁS, ILLETVE KERÉKPÁRHASZNÁLAT ELŐTT A KÖVETKEZŐKET:

  1. Ellenőrizd a féket MINDEN NAP!

Sajnos előfordult már, hogy láttam kisgyereket 12”-os bringával begyorsulni egy kis lejtésű járdán, a végén viszont nem tudott megállni hiába húzta a „kisember” a fékkart, nem volt fékhatás. NAGYON VESZÉLYES!

A gyerekkerékpárokon ugyanúgy van első és hátsó fék, mint a felnőttekén. Az első fék a legtöbb esetben V-fék, régebbi illetve olcsóbb típusoknál patkófék. Minden esetben fém fékkel rendelkező gyerekkerékpárt válassz! A műanyag fékes gyerekkerékpárokat teljes mértékben alkalmatlannak tartjuk a biztonságos megálláshoz. A hátsó fékek tekintetében van V-fékes és van kontrás. Mindkét fék biztos megállást biztosít. Manapság szinte azonos biztonsági szintet képviselnek, kortól függetlenül. Néhány évvel ezelőtt még azt mondtuk, hogy kisebb gyermekeknek biztonságosabb a kontrás kerékpár. Amióta a fékkarok fékerő távolságát is tudjuk állítani, azonos a biztonsági szint. Minden gyerekkerékpár fékkarjának a belső felén van egy csavar, mely a fékkar kormánytól való távolságának állításáért felelős. Ennek a csavarnak a befele csavarásával tudjuk közelebb hozni a fékkart a kormányhoz, hogy a kisebb tenyérrel vagy rövidebb ujjakkal rendelkező gyerekek is ugyanazzal a biztonsággal tudják behúzni a fékkart.

MINDEN nap mikor kerékpározni indul a gyermeked, ellenőrizd a fékeket úgy, hogy behúzod a fékkart és megmozgatod előre-hátra a kerékpárt. Amennyiben fémes hangot hallasz vagy nem fog a fék, a gyermeket

NE ENGEDD KERÉKPÁRRA ÜLNI!

NAGYON FONTOS: ELLENŐRIZD A FÉKET MINDEN NAP!

  1. LEGYEN MINDIG HAJTÓMŰVÉDŐ A BRINGÁN, mert a cipőfűző beakadhat, vagy a hajtás éles „fogai” megsérthetik a gyermek lábát!

A gyerekkerékpárokon legyen mindig hajtóművédő! Ugyan a kisgyerekeknek praktikusabb a tépőzáras cipő, de mi van akkor, ha mégis fűzős a cipője? Inkább cipőt váltasz a gyermeknél, minthogy biztonságos kerékpárra ülteted? Ha a cipőfűző beakad, nagyon nagy balesetet okoz. Figyelj a kerékpárválasztásnál, hogy mindig legyen hajtóművédő a kerékpáron! Váltós bringa esetén csak a hajtáson legyen egy műanyag védő!

 

  1. FEJVÉDŐ HASZNÁLATA „KÖTELEZŐ”!

Sajnos még nem tették kötelezővé a törvényhozók a fejvédő, vagy más néven bukósisak használatát, DE ennek ellenére úgy gondolom, hogy szülői kötelesség a gyermekre ráadni. Az a mondat, hogy „úgyis lassan megy, és nem eshet nagyot…” ugye nem fordult meg a fejedben!?

Gyermeken legyen mindig fejvédő akár önállóan teker, akár gyerekülésben ül! Mutass példát és te is viselj bukósisakot!

„Kerékpárosoknál a bukósisak használata - ha jól illeszkedik -, a fej és agysérüléseket mintegy 63-88%-ban csökkenti.” Forrás: European Child Safety Alliance (ECSA) 2004-ben megjelent kiadványából.

Ez meggyőző adat?

Tehát a FEJVÉDŐ használata, a gyermek miatt KÖTELEZŐ!

  1. LÁTHATÓSÁG!

A láthatóság az egyik legfontosabb dolog, amire szülőként figyelned kell! A kerékpáron ülő gyerekek általában az autósok látóterén kívülre esnek, ezért ruházatuk színével emeld ki a őket környezetből! A jó fényvisszaverő mellény nem akadályozza a gyermeket a mozgásban, nem akad el, nem lóg rajta és nem is szűk. Minden méretben kapható. A funkcionális biztonsági mellényt ne kevered össze az áruházi, olcsó fényvisszaverő mellénnyel! A 3 fontos különbség: anyag, tartósság és fazon.

Fényvisszaverő képesség: Az igazi fényvisszaverő mellényeknek nem az a legjellemzőbb tulajdonsága, hogy neon zöld vagy neon sárga színű, hanem az, hogy a rajtuk lévő fényvisszaverő felület milyen messziről látszik. Ehhez a legjobb minőséget a 3M márka fényvisszaverő technológiája garantálja. Az általunk forgalmazott gyerek- és felnőtt mellények ugyanezen technológiával készültek.

Méret: Fontos a megfelelő méretű mellény viselése. Ne legyen nagy, mert elakad a kormányban és balesetet okoz, de ne legyen kicsi se, mert szűk és zavar a kényelmes mozgásban.

LÁTHATÓSÁG = BIZTONSÁG,

VÉDJÜK MEG GYERMEKEINKET A LÁTHATÓSÁGUKKAL!

ITT TUDOD LETÖLTENI A TANULMÁNY PDF. FORMÁTUMBAN!

Írta: Zoli